Blog Angajari Ne mărim echipa – angajăm Grafician/Senior DTP

Ne mărim echipa – angajăm Grafician/Senior DTP

Vrei să faci parte dintr-o echipă de oameni pasionați, motivați de performanțe și prietenoși? Ești persoana potrivită pentru jobul de mai jos? Atunci locul tău e alături de noi!

Grafician/Senior DTP

Candidatul ideal

Trebuie să ştii foarte bine Corel, Adobe (Photoshop, Illustrator, Indesign) şi să vrei să mai înveţi. Dacă ai experienţă în producţie publicitară ai un avantaj. Trebuie să fii bun organizator, să ai capacitatea de a lucra sub presiune, cu termene limită, să ai iniţiativă şi abilităţi de a lucra în echipă.

Descrierea jobului

– Pregătirea fişierelor în formatul necesar, respectand cerinţele tehnice în funcţie de produs sau echipamentul pe care urmează să fie tipărite.
– Realizarea de machete grafice pentru diverse produse (cărţi de vizită, pliante, mape, obiecte promoționale etc.)
– Verificarea fişierelor primite de la clienţi (conţinut şi imagini) -> pregătirea pentru tipar.
– Asigurarea suportului tehnic pentru departamentul de Client Service în etapa de pregătire a ofertei, prin oferirea informațiilor legate de conținutul fișierelor primite de la clienţi.
– Interacţionează în permanenţă cu celelalte părţi implicate, departamentele Client Service şi Tipar/Finisare.

Salariu fix şi alte beneficii (servicii medicale, prime).

Dacă ești interesat, trimite-ne un CV la [email protected].

Ne mărim echipa – angajăm Account Manager

Articolul Anterior

Agrafix, roboțelul care te ajută în orice situație

Articolul Urmator