Bine ai venit la Agrafa Print, o companie de producție publicitară de peste 20 ani pe piață. Dispunem de utilaje de ultimă generație pentru tipar digital în coală și finisaje tipografice, personalizări obiecte promoționale, printuri de mari dimensiuni, imprimări textile, gravură laser și multe altele. Sediul nostru se află în apropierea intersecției dintre Calea Moșilor și Strada Mihai Eminescu, ușor de ajuns din orice direcție. Suntem o echipă de peste 20 de oameni experimentați și entuziaști, permanent în căutarea unor colegi valoroși. Dacă te potrivești descrierii de mai jos, vino alături de noi!

Operator mașini de print digital

Candidatul Ideal

Este necesar să ai experiență în producția publicitară si ai un avantaj dacă ai ai operat orice tip de masină/utilaj din cele pentru producție publicitară (plotter, cutter-plotter, laser, printer etc.).

Ai un mare avantaj daca ai operat și printat pe un printer flatbed cu cerneluri UV.

Este bine să cunoști programe de grafică (Corel, Photoshop, Illustrator) şi să vrei să înveţi. Este important să fii obișnuit cu lucrul sub presiunea unor termene limită și să ai un minim de înclinații tehnice ca să înțelegi principiul de funcționare a utilajelor. De asemenea, ne dorim să fii dispus să lucrezi ore suplimentare plătite, atunci cand nivelul comenzilor este mare. Se întâmplă destul de rar să fie necesar.

Descrierea jobului

Job-ul tău constă în operarea echipamentelor pentru tipar digital de tip flatbed (format A2), supravegherea lor și alimentarea cu diverse materiale promoționale; pixuri, brichete, brelocuri, cartoane etc.

Ești de asemenea responsabil cu întretinerea minimă a echipamentelor. Pentru intervenții în caz de defecțiune, avem specialisti de service. Descrierea jobului:

  • recepționarea și gestionarea comenzilor în sistemul electronic de gestiune intern;
  • instalarea fișierelor specifice primite de la departamentul Grafică;
  • asigurarea suportului tehnic pentru departamentul de Client Service prin oferirea unei estimări referitoare la timpul de execuţie în funcție de complexitatea lucrării;
  • organizarea şi derularea procesului de print în baza priorităţilor primite de la departamentul Client Service;
  • comunicarea cu departamentul Aprovizionare pentru asigurarea stocului de consumabile;
  • verificarea stării echipamentelor şi întreţinerea acestora împreună cu funizorii de service;
  • realizarea în termen a comenzilor, în condiţiile calitative cerute.
  • comunicarea cu celelalte departamente în vederea realizării comenzilor.

Oferim salariu fix, ore suplimentare plătite plus alte beneficii (servicii medicale, prime).‌