Bine ai venit la Agrafa Print, o companie de producție publicitară de peste 20 ani pe piață. Dispunem de utilaje de ultimă generație pentru tipar digital în coală și finisaje tipografice, personalizări obiecte promoționale, printuri de mari dimensiuni, imprimări textile, gravură laser și multe altele. Sediul nostru se află în apropierea intersecției dintre Calea Moșilor și Strada Mihai Eminescu, ușor de ajuns din orice direcție. Suntem o echipă de peste 20 de oameni experimentați și entuziaști, permanent în căutarea unor colegi valoroși. Dacă te potrivești descrierii de mai jos, vino alături de noi!

Account Manager

Candidatul Ideal

  • Experiență minim 2 ani în domeniul producției publicitare (tipografie, agenție de publicitate, producător materiale promoționale).
  • Experiență și aptitudini în vânzări.
  • Limba engleză.
  • Cunoștințe bune de operare în Microsoft Office (Word, Excel).
  • Prezență și aspect fizic plăcut.
  • Abilități de comunicare și organizare, orientat spre rezolvarea problemelor.
  • Meticulos, atent la detalii.
  • Capacitate de analiză.
  • Capacitate de a lucra sub presiune, cu termene limită.
  • Inițiativă, dinamism.
  • Abilități de a lucra în echipă.

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • identifică și contactează potențiali clienți noi;
  • asigură interfața cu actuali clienții ai companiei, interacționează cu aceștia pe toată durata unei solicitări/comenzi;
  • preia cererile de la clienți și clarifică cerințele acestora;
  • transmite, la cerere, prețuri clienților potențiali – în baza unei liste existente (prețuri standard) și după consultarea cu Managing Director (prețuri non-standard) sau în baza unei cereri la furnizori;
  • transmite comanda fermă către ceilalți membri ai echipei (DTP, Producție) sau către furnizori;
  • se asigură că va obține în timp util de la client fișierul si materialele necesare producției;
  • organizează și coordonează activitatea - interacționează în permanență atât cu DTP-iștii, cu furnizorii, cu personalul intern din producție, pentru a se asigura de respectarea termenelor comunicate clientului;
  • comunică cu clientul pe durata de execuție a produsului(-lor);
  • introduce datele comenziilor în programul de gestiune a comenziilor;
  • urmărește încasarea facturilor.

Beneficii:

  • Salariu fix plus comision în funcție de performanță
  • Laptop și telefon mobil cu abonament
  • Mediu de lucru civilizat și prietenos ‌